Каховка
» » Остап Семерак: Відновлення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами забезпечить їх якісне та безпечне захоронення

  Остап Семерак: Відновлення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами забезпечить їх якісне та безпечне захоронення


  Остап Семерак: Відновлення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами забезпечить їх якісне та безпечне захоронення

  Відновлення статусу Фонду поводження з радіоактивними відходами у складі спеціального фонду державного бюджету забезпечить їх цільове призначення та накопичення коштів для створення безпечної системи поводження з радіоактивними відходами.

  Про це заявив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак, представляючи на засіданні Уряду відповідні зміни до законодавства.

  «В Україні обсяги радіоактивних відходів становлять орієнтовно 3-4 млн. куб метрів, однак за роки незалежності не побудовано жодного сховища для їх захоронення. Сховища радіоактивних відходів на АЕС, які є найбільшими виробниками радіоактивних відходів в Україні на межі критичного заповнення. Необхідна розбудова та створення інфраструктури для зберігання і захоронення в них радіоактивних відходів»,- сказав він.

  Остап Семерак нагадав, що в 2018 році з Російської Федерації до України повернуться високоактивні відходи, що утворились після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, підкресливши, що будівництво необхідного сховища для зберігання осклованих радіоактивних відходів досі не розпочато. На його думку, сфера поводження з радіоактивними відходами надзвичайно потребує державної підтримки.

  «Відсутність сховища призведе до додаткових витрат України у вигляді штрафних санкцій з боку Росії за понаднормове зберігання високоактивних відходів. Крім того відповідно до прийнятих Україною міжнародних зобов’язань відповідальність за остаточне поводження з такими відходами покладається на державу. Саме тому сьогодні на часі схвалення двох законопроектів, які відновлять статус Фонду РАВ у складі спеціального фонду державного бюджету, забезпечить їх цільове призначення», - наголосив Остап Семерак.

  «Ухвалення законопроектів підвищить рівень безпеки існуючих та майбутніх поколінь від шкідливого іонізуючого впливу випромінення РАВ. Провадження реальних дій з боку держави щодо застосування ядерних і радіаційних технологій сприятиме забезпеченню безпеки населення та навколишнього середовища», - зазначив Остап Семерак.

  источник НФ


  Похожие новости
 • Остап Семерак: Підвищення екологічної безпеки на території зони відчуження – один з наших пріоритетів
 • Остап Семерак: Маємо залучати інвесторів для розвитку відновлювальної енергетики в Україні
 • Екологічний комітет Верховної Ради обговорив Національну стратегію поводження з відходами (відео)
 • Остап Семерак: Створення реєстру сховищ промислових відходів – крок до підвищення рівня екологічної безпеки в Україні
 • Остап Семерак підписав наказ про заборону полювати на лося

Добавить комментарий
 • wink winked smile am
  belay feel fellow laughing
  lol love no recourse
  request sad tongue wassat
  crying what bully angry
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Запрещено использовать не нормативную лексику, оскорбление других пользователей данного сайта, активные ссылки на сторонние сайты, реклама в комментариях.

Погода
  Погода
  Погода в Каховке

  влажность:

  давление:

  ветер:


Валюта
  Информер курса валют

  ***
Фото новини
події дня
Новi статтi
04 июль З Днем Національної поліції! - Максим Бурбак

04 июль 3 роки нової поліції, як та з чим працюють правоохоронці

04 июль Госпродпотребслужба заявляє про порушення норм харчування в дитсадках Нової Каховки

04 июль З'явилися нові подробиці трагедії на море в Генічеському районі

04 июль Афіша Херсонського облдрамтеатру в липні

Топ новини