Каховка
» » Яценюк виграв у «Газпрому» 47 млрд. доларів

  Яценюк виграв у «Газпрому» 47 млрд. доларів


  Яценюк виграв у «Газпрому» 47 млрд. доларів


  Сьогодні голова Херсонської обласної організації ПП «Народний фронт» Ігор Пастух та голова Херсонської міської організації ПП «Народний фронт» Костянтин Хутковський провели прес-конференцію із представниками районних та місцевих ЗМІ з приводу рішення Стокгольмського арбітражу.

  Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольму 31 травня 2017 року ухвалив рішення на користь української кампанії у справі «Газпрому» та «Нафтогазу».
  Відповідно до Стокгольмського арбітражу:
  - скасовано умову «бери або плати»;
  - скасовано заборону на реекспорт газу з держав ЄС до України;
  - переглянуто формулу ціни з 2014 року (відтепер для України запроваджується європейська, ринкова ціна).

  Рішення про позов до «Газпрому» в Стокгольмський арбітраж ухвалював прем'єр Яценюк ще у червні 2014 року.

  Нагадаємо, що в часи приходу Арсенія Яценюка до влади, ситуація з газопостачанням була плачевна: Україна мала 3 млрд. доларів боргу перед Росією через фінансові махінації Януковича, Фірташа і Льовочкіна, а грошей на оплату газу не було. Росія ж постачала томливо за захмарною ціною, та й то, тільки за передоплатою.
  Яценюк же ухвалив рішення позиватися до «Газпрому». Разом із «Нафтогазом» команда «Народного фронту» найняли юристів. Тодішній прем’єр особисто проводив годинні наради.

  «Рішення Стокгольмського арбітражу – це виграш у «Газпрому» 47 млрд доларів, які Росія вимагала від нас за контрактом Путіна-Тимошенко. Це більше, аніж річний бюджет всієї України! Це по 1000 доларів з кожного українця. Зрозуміло, чому Росія вимагає арешту та екстрадиції Яценюка. Такої поразки Кремлю останніми роками ніхто не завдавав», - наголошує Ігор Пастух.

  Позов до «Газпрому» у Стокгольм - це лише частина стратегії з енергетичної незалежності України, яку впроваджував уряд Яценюка.

  Разом із цим, паралельно були прийняті такі ухвали:
  - рішення про відмову від закупівлі газу в Росії;
  - забезпечено поставки необхідного газу з держав ЄС;
  - впроваджена політика субсидій;
  - розпочато реформу ринку природного газу (наразі ухвалено закон);
  - зламано «олігархічну газову годівничку» та реорганізовано «Нафтогаз» - з вічної бюджетної «чорної діри» він перетворився у прибуткову організацію.

  Це - основні рішення прем'єра Яценюка у стратегії газової незалежності України. Усі вони були ухвалені лише завдяки політичній волі лідера ПП «Народний Фронт».

  «Сьогодні ми святкуємо перемогу на черговому етапі. Це означає, що план Яценюка був правильним. Ми прожили чергову зиму без закупівель газу в «Газпрому». Із скасуванням кабального контракту, Росія остаточно втратила можливість для газового шантажу України», - зауважує голова Херсонської обласної організації ПП «Народний фронт».

  Ігор Пастух переконаний, що це - лише початок, важливе звершення, на якому не можна зупинятися. Необхідно досягнути повної фінансової стабільності паливно-енергетичного комплексу, назавжди подолати проблему неплатежів, забезпечити незворотну і гарантовану диверсифікацію імпорту газу (зокрема, добудувати нові газопроводи-конектори між Україною і ЄС).
  Успішний досвід газової незалежності необхідно поширити на вугілля, ядерне паливо, моторне пальне та нарешті завершити демонополізацію (деолігархізацію) ринку газу і електроенергії.

  «Вирішення проблеми енергонезалежності від Росії, ініційованого прем'єром Яценюком, є ключовим для суверенітету України. Газ - це основний інструмент геополітики Кремля і примусу до дружби, який Москва застосовує не лише до України, а й до всієї Європи», - коментує Костянтин Хутковський.

  Довідково:
  За рішенням арбітражу, «Нафтогаз» повинен буде заплатити росіянам ЛИШЕ близько 1 мільярда доларів, хоча за позовом міг втратити 47 мільярдів.
  Відповідно до оскарженого контракту, Україна повинна була оплачувати 52 млрд. кубометрів газу, незалежно від фактично поставленого обсягу (у 2016 році «Нафтогаз» закупив у європейських постачальників 11 млрд кубометрів, а в Росії - 0 кубометрів).

  На основі цього «Газпром» вимагав від «Нафтогазу» сплатити додатково майже $50 млрд за товар, який фактично не був закуплений. Згідно з рішенням арбітражу, застосування take-or-pay з 2012 року на 37 млрд доларів (без відсотків і штрафів) відхилено.

  Крім того, арбітраж підтвердив, що Україна, від самого початку дії оскарженого контракту, мала право вимагати перегляду цін та реекспортувати закуплений газ, - такі дії оскаржував «Газпром».


  Похожие новости
 • На порядку денному – судовий спір проти Росії щодо ціни на транзит газу
 • Арсеній Яценюк про рішення Стокгольмського арбітражу: Наша стратегія була правильною. Трирічна битва з "Газпромом" закінчилася перемогою справедливості
 • "Рішення російського суду про заочний арешт Арсенія Яценюка - це продовження гібридної війни Росії проти України!" - Ігор Пастух
 • Прем’єр Яценюк дійсно відмовився від угод з Путіним про роззброєння України - “Народний фронт”
 • Ігор Пастух розповів про принципову позицію «Народного фронту»

Погода
  Погода
  Погода в Каховке

  влажность:

  давление:

  ветер:


Валюта
  Информер курса валют

  ***
Фото новини
події дня
Новi статтi
25 декабрь За дороги державного значення на Херсонщині буде відповідати ОДА

25 декабрь У Новій Каховці місцеві жителі знайшли артилерійський снаряд

25 декабрь На Херсонщині затримали пару, яка поширювала небезпечну психотропну речовину

24 декабрь У Новій Каховці вночі гасили пожежу в квартирі

24 декабрь Херсонців попереджають про новий спалах грипу

Топ новини