Каховка
» » Освіта – пріоритетний для Фінляндії напрямок допомоги Україні

    Освіта – пріоритетний для Фінляндії напрямок допомоги Україні


    Фінський проект, спрямований на реформу середньої освіти в Україні, триватиме 4 роки та буде спрямований на найскладніші аспекти реформи – розвиток навичок та компетенцій учителів, промоцію освіти, поліпшення освітнього середовища.

    Про це йшлося на зустрічі міністра освіти і науки України, представника партії «Народний фронт» Лілії Гриневич з міністром зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Каєм Мюкканеном.

    Освіта – пріоритетний для Фінляндії напрямок допомоги Україні

    Адміністрування освітнього проекту з фінської сторони відбувається саме через Міністерство зовнішньої торгівлі і розвитку. Наразі він перебуває на етапі затвердження, але міністр Кай Мюкканен запевнив, що вони зацікавлені у якнайшвидшому затвердженні та успішній реалізації цього проекту.

    «Фінляндія щиро хоче допомогти подолати освітню прірву між Україною та рештою прогресивного світу. Адже ви маєте дійсно потужний потенціал та людський капітал для цього. Був час, коли Фінляндія знаходилася у схожій ситуації, і ми дійсно розуміємо важливість освіти для розвитку держави загалом», – наголосив міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії.

    Лілія Гриневич зазначила, що МОН зробить усе можливе, щоб до адміністрування проекту була залучена дуже кваліфікована команда з українського боку, однак проектним менеджером має бути людина зовні.

    «Вкрай важливо, щоб початкова фаза проекту була проведена ефективно – саме в перші 6 місяців налаштовуватиметься система управління, що в подальшому вплине на реалізацію проекту загалом. Ми вдячні, що підготовка проекту, а саме ідентифікаційна місія, почалася в такі стислі терміни, але водночас у дуже якісному виконанні», - сказала вона.

    «Нам важливо отримати таку системну підтримку реформи. Проект після його схвалення має початися вже в 2018-му. Оскільки імплементація нового змісту освіти і навчальних планів на основі компетентнісного підходу стартує вже в 2018-2019 роках з першого класу. У 2017-2018 стандарт пілотуватимуть 100 шкіл», – пояснила очільниця МОН України.

    На зустрічі також обговорили розвиток професійної освіти, прийняття нового закону «Про освіту» та останні події на Донбасі. Лілія Гриневич відзначила, що близько 200 тис. українських дітей сьогодні проживають в межах 15-кілометрової доступності до лінії зіткнення з обох боків. Ці діти потребують постійної психологічної підтримки – вона надається державою та волонтерськими організаціями, але наразі цього недостатньо.

    Нагадаємо, що Лілія Гриневич перебуває з робочим візитом у Фінляндії, де тривають останні переговори щодо проекту допомоги фінів у реформуванні середньої освіти в Україні.

    джерело НФ


    Похожие новости
  • Розпочато проект зі створення нового освітнього простору в 200 школах України
  • Лілія Гриневич: Маємо забезпечити володіння школярами як державною, так і іноземними мовами
  • Тарас Кремінь: В Україні на одного робітника - п'ять менеджерів
  • Лілія Гриневич: Угоду зі США про співробітництво у сфері науки та технологій буде відновлено
  • Лілія Гриневич: Кожен учитель має пройти курс з психосоціальної допомоги, щоб розвивати стійкість до стресу в дітей

Добавить комментарий
  • wink winked smile am
    belay feel fellow laughing
    lol love no recourse
    request sad tongue wassat
    crying what bully angry
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Запрещено использовать не нормативную лексику, оскорбление других пользователей данного сайта, активные ссылки на сторонние сайты, реклама в комментариях.

Погода
    Погода
    Погода в Каховке

    влажность:

    давление:

    ветер:


Валюта
    Информер курса валют

    ***
Фото новини
події дня
Новi статтi
13 декабрь У аеропорту «Херсон» привітали 100-тисячного пасажира

13 декабрь Найсильніша Каховчанин серед ветеранів

13 декабрь З бюджету виділять ще по 3 грн на дитину

12 декабрь Максим Бурбак пропонує організувати перегляд кінострічки "Кіборги" для молоді

12 декабрь Україна втрачає 30% газового транзиту

Топ новини